Viburnum plicatum 'Watanabe' in 3 liter pot
Viburnum plicatum 'Watanabe' is een compacte, bladverliezende sierheester met een mooie gelaagde (etagevormige) groeiwijze. Hij wordt ongeveer 1,5 tot 2 meter hoog en breed, en behoudt een goed vertakte, horizontale structuur die zorgt voor een architectonisch effect in de tuin.
Viburnum plicatum 'Watanabe' is een compacte, bladverliezende sierheester met een mooie gelaagde (etagevormige) groeiwijze. Hij wordt ongeveer 1,5 tot 2 meter hoog en breed, en behoudt een goed vertakte, horizontale structuur die zorgt voor een architectonisch effect in de tuin.
Deze cultivar onderscheidt zich vooral door zijn lange bloeiperiode: van mei tot soms wel in september verschijnen er voortdurend platte, witte bloemschermen. Deze bestaan uit grote, steriele randbloemen en kleinere binnenbloemen – zeer sierlijk en aantrekkelijk voor bijen.
Na de bloei verschijnen kleine rode bessen die later zwart kleuren, hoewel de vruchtzetting minder is dan bij wilde soorten. In de herfst kleurt het donkergroene, generfde blad prachtig naar roodpaars.
‘Watanabe’ groeit het best in zon tot halfschaduw, in een vochtige, goed doorlatende bodem. De plant is goed winterhard, vraagt weinig onderhoud en is ideaal als solitair, in borders of kleine tuinen.
🌿 Kenmerken in het kort:
-
Hoogte & breedte: ca. 1,5 – 2 meter
-
Bloei: Langdurig (mei tot september), wit, platte schermen
-
Blad: Donkergroen, generfd, mooie herfstverkleuring
-
Vruchten: Rood naar zwart (beperkt)
-
Standplaats: Zon tot halfschaduw, voedzame, vochtige bodem
-
Winterhardheid: Goed winterhard
-
Gebruik: Solitair, sierstruik, kleine tuinen, borders
Data papier
- Bloemkleur
- Wit
- Bloeiperiode
- Junni, juli en herbloei september, oktober.
- Maximale hoogte
- 1.5-2.5 meter
- Standplaats
- Halfschaduw en zon
- Wintergroen
- Neen
- Grondsoort
- Alle, lichtzuur, neutraal, licht kalkhoudend ( ph 5.5/7 ), vochtige, humusrijke, goed doorlatende grond
- Vlinders lokkend
- Ja
- Winterhardheid
- ja